Milli Egemenlik Platformu’nun ilk icraatı: TURKÇU MANİFESTO

Bütün siyasi partilere eşit mesafede olacağı ve bütün siyasi yelpazeyi kuşatmayı amaçlanan “Milli Egemenlik Platformu” kuruldu ve ilk toplantısını yaptı. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Ahmet Bircan Ercilasun, “Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan giderek Türk milletinin egemenliğini koruma ve geleceğe taşıma görevini yerine getirme azim ve kararlılığındayız” dedi. Ercilasun, platformun hedeflerini şöyle sıraladı:

■ Türk kimliğinin ve milli egemenliğimizin tartışmaya açıldığı bir dönemde kimliğimizin ve egemenliğimizin dokunulmaz olduğunu hatırlatıyoruz.

■ Ülkümüz yüksek Türk kültürünü milli ve manevi birliğimizi güçlendirerek geleceğe taşımak ve Türk uygarlığını çağdaş uygarlıkların üzerine çıkarmaktır.

■ Görevimiz, vatan, tarih, dil sanat, aile, ahlak, özgürlük, din ve vicdan hürriyeti gibi insanın ve milletin vazgeçilmez değerlerini korumak ve geliştirmek, bunlara ya da Milli birliğimize yönelecek tehditler hakkında Türk milletini bilgilendirmek, milli bilinci diri tutmaktır.

TEHDİTLERE KARŞI

■ Bu amaçla gençlerimizin Türklük bilinci ile ve bilimin ışığında yetişmesine yardımcı olmak bugün ve yarın arasında bilgi aktarımı sağlamak en önemli görevlerimizdendir.

■ Başta milli birliğimiz olmak üzere nüfus yapımıza ekonomik, sosyal ve kültürel hayatımıza tehdit oluşturan sığınmacı ve kaçak yabancı sorunuyla mücadele edeceğiz.

■ Bütün mücadelemiz demokrasiyi, meşruiyeti, hukukun üstünlüğünü esas alarak insan haklarına saygı çerçevesinde işte ve dışta barış ilkesi kaynaklı olacaktır.

Toplantıya, platformu oluşturan ve aralarında MHP eski Milletvekili Ali Uzunırmak, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanlarından Sami Bal, Atilla Kaya, Suat Başaran, Prof. Dr. İskender Öksüz’ün de bulunduğu 40 kişilik heyetin dışında yeni seçilen CHP’li Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı da katıldı. Rahatsızlığı nedeniyle toplantıya gelemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş görüntülü telefonla arayarak başarılar diledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir